top of page
  • Kama Wojtkiewicz

Wellbee: Kampania społeczna z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego razem z Wellbee stworzyliśmy kampanię społeczną, która oddaje głos bohaterom drugiego planu, czyli osobom wspierającym innych w kryzysie psychicznym.


Bycie wsparciem dla bliskich to nie lada wyzwanie. Z jednej strony, kiedy cierpi ktoś dla nas ważny, serce pęka i chcemy działać. Szukamy rozwiązań, żeby jak najszybciej uśmierzyć ból. Dopada nas bezradność, kiedy zestaw skrojonych na miarę narzędzi nie pomaga. I wtedy potrzebujemy zrozumieć, że to nie o narzędzia i rozwiązania w tym wszystkim chodzi.


Wsparcie to obecność. Troska i radykalna akceptacja kogoś, kto aktualnie znajduje się w kryzysie. Wychodzenie z inicjatywą, pytanie, czego potrzebujesz i jak mogę być pomocna.


Wsparcie to też praca emocjonalna. I jak każda praca, wiąże się z ryzykiem wypalenia. Dlatego chciałabym, aby osoby wspierające innych w kryzysie nie zapominały o sobie.


Bo potrzebujemy zaopiekować się własnymi potrzebami i lękami, być w ciągłym kontakcie ze sobą, zanim będziemy w stanie dać coś z siebie innym.


Link do minutowego wideo z moim udziałem: https://www.instagram.com/reel/CjlFY9voxGh/Comments


bottom of page